Jak správně vybrat sportovní podprsenku

V dnešní době by pro každou sportovně založenou ženu měla být samozřejmostí také sportovní podprsenka. Nevíte která je pro vás nejlepší? Váháte nad tím, zda je skutečně při cvičení důležitá? 

 
 
Proč je sportovní podprsenka důležitá?
Věděli jste, že vlastně vůbec nezáleží na tom, jak velká vaše prsa jsou? Bez ohledu na jejich velikost, sportovní podprsenku by měla nosit každá žena během cvičení, protože právě tato podprsenka pro ně vytváří oporu. Udržuje je na jednom místě, tudíž nenarušuje jejich tvar a pevnost. Při cvičení se totiž hodně hýbete a s vámi i vaše prsa, kterým ochabují jejich vazy. Při nošení sportovní podprsenky minimalizujete riziko svěšení prsou.
 
 
Jak vybrat správnou velikost?
Díky bohu, dnešní trh nabízí širokou škálu výběru podprsenek pro snad každou velikost poprsí. Obvzláště ženy s velkými ňadry by na sportovní podprsenku rozhodně neměly zapomínat. Jejich pohyb může u dobře obdařených majitelek být dokonce i nepříjemný. Při výběru tedy dbejte na to, aby vám podprsenka seděla jak na prsou, tak i na ramenou či za krkem správně (záleží na typu podprsenky). Například pokud si koupíte podprsenku, která je vám pohodlná na prsou, ale škrtí vás u krku, není pro vás vhodná. Je také třeba si uvědomit, že co jiná značka, to jiné velikosti. Klíčem je tedy správná velikost a typ.
 
 
Správná velikost pro prsa velikosti A-B
Jestliže máte menší prsa, je pro vás důležité, aby měla podprsenka vysokou kompresi – přesně takovou, která vám prsa na hrudi srovná. Nejlepší je taková podprsenka, která má ramínka kolem krku. Zkuste si koupit takovou, která má v podprsence vložené speciální pohárky a nebo také vycpávky, které prsa pozvednou a vytvoří jejich pěkný tvar.
 
 
Správná velikost pro prsa velikosti C-DD
Jestliže je vaše velikost košíčku C až DD, hledejte v obchodech tzv. pouzdrovou sportovní podprsenku, která eliminuje pohyb prsou při cvičení. Tyto podprsenky navíc prsa od sebe skvěle oddělí a zároveň je pomáhá udržet v jedné poloze.
 
 
 
Správná velikost pro prsa velikosti větší než DD
Velká prsa potřebují stejně velkou oporu, takže v obchodech vyžadujte takové podprsenky, které zajistí nejen vysokou kompresi, ale zároveň jejich zapouzdření, protože jedině tak je skutečně udržíte na jednom místě. Navíc to chce i takovou podprsenku, která vás nebude zároveň škrtit v oblasti ramen či krku.
 
 
Pečujte o sportovní podprsenku správně
Nevýhodou sportovních podprsenek je fakt, že nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Je důležité prodloužit jejich životnost správným pečováním o ně. Většina z nich je vyrobena z gumy nebo spandexu a tyto materiály je vhodné  mýt v teplé vodě ručně. Rozhodně ne v pračce. Používejte i jemný prací prášek nebo mýdlo a uvidíte, že vaše podprsenka vám tak vydrží mnohem déle.
 
×
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz Účetní program POHODA
Najdete nás i na MALL.CZ