Polyamid - co všechno o něm víte?

Syntetická vlákna se netěší tak velké oblibě jako ta přírodní, přesto u nich naleznete některé vlastnosti, kterými své přírodní konkurenty předčí. Mezi nejčastěji používané syntetické materiály se řadí polyamid. Jaké jsou ale jeho vlastnosti? Právě o tom je tento článek.

Polyamid je velice příjemný na dotek a lesklý, proto bývá používán jako náhrada přírodního hedvábí. Rovněž se využívá pro antibakteriální textilie, protože dobře odolává bakteriím a plísním. Jako všechny syntetické materiály je velmi odolný proti oděru a pevný, takže prádlo z něj vyrobené Vám dlouho vydrží a má stále zářivé barvy. Mezi umělými vlákny má jednu z největších pevností vůbec. Přes svou pevnost jsou však vlákna pružná a oblečení se téměř nemačká, takže Vám odpadne nepříjemná povinnost žehlení. Pružnost zároveň zajišťuje, že se oblečení přizpůsobí tvaru postavy a perfektně sedí.

Vyrábí se z něj především sportovní a funkční prádlo, protože díky malé absorpci vlhkosti dobře odvádí pot a rychle schne. Oděvy z něj jsou velmi lehké, tudíž Vás při cestování nebudou tolik zatěžovat. Jednou z nejpozoruhodnějších skutečností u polyamidových vláken je pak to, že čím více je perete, tím více se zvyšuje jejich trvanlivost. Jak je tedy vidět, polyamid má co nabídnout a i když se nejedná o přírodní vlákno, určitě stojí za to si pár kousků z něj pořídit. 

Polyamid a info

×
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz Účetní program POHODA
Najdete nás i na MALL.CZ