Novinky

Bamboo Comfort

Oblíbená česká značka Andrie si pro své zákazníky připravila novou kolekci kalhotek, které vynikají jedinečným složením. Vyrábí se totiž z materiálu, který je spojením bambusu a bavlny s lehkou příměsí elastanu. S výjimkou elastanu se jedná o přírodní materiály s vynikajícími vlastnostmi. Základem je bambus, který na dotek působí nesmírně jemně a nesvědí, takže se v něm cítíte velice pohodlně po celý den. Díky struktuře vláken může pokožka volně dýchat a výborně saje vlhkost, až čtyřikrát více než bavlna. 

Dalším výrazným rysem bambusu je jeho antibakteriální schopnost. Bakteriím se v bambusu nedaří a proto nehrozí nepříjemný zápach. Studie dokonce prokázaly, že bambusová vlákna zabraňují množení zlatého stafylokoka a mohou jej i zničit. Díky těmto vlastnostem je tudíž velmi vhodným materiálem pro osoby s citlivou pokožkou a s alergiemi, protože si tyto vlastnosti ponechává i po častém praní. 

Velkou výhodou jsou izolační vlastnosti. Za teplého počasí Vás bambus příjemně chladí a v zimě zahřívá a udržuje stálou teplotu. Také chrání před UV zářením. Kvalitní bambus dokáže zachytit až 90 % škodlivých paprsků. Jeho výroba je navíc velmi šetrná k životnímu prostředí. Jedná se o neuvěřitelně rychle rostoucí rostlinu, která denně poroste v některých případech až o 50 cm. Velmi dobře regeneruje, i když jej uříznete u země a dokáže znovu vyrůst. Řadí se tedy mezi snadno obnovitelný zdroj materiálu a jelikož nevyžaduje žádné hnojivo, jeho pěstování splňuje přísné ekologické nároky. 

Všechny tyto vlastnosti dělají z bambusu mimořádný materiál pro výrobu spodního prádla, ve kterém se budete cítit maximálně pohodlně. 

bamboo comfort andrie_0

Původ svátku svatého Valentýna

Víte, jak vznikl svátek svatého Valentýna? Existuje mnoho teorií a nikdo s jistotou neví, která je ta správná. V současnosti je považován hlavně za komerční svátek, ale ve skutečnosti se jedná o anglosaskou tradici. Vznikl na základě oslav začátku jara a očisty zvané Lupercalia, kdy se údajně dávaly lístečky se jmény dívek do urny a mladí muži je losovaly. Dívka, kterou si pak mladík vytáhl, s ním zůstala jako partnerka následný rok. Podle historiků však vypadaly oslavy jinak. Mělo se jednat o rituál se zvířecími oběťmi, kdy nazí muži běhali ulicemi Říma a mrskali ženy důtkami, aby zvýšili jejich plodnost. Papež Gelacius proto raději Lupercalie zrušil a nahradil je svátkem svatého Valentýna.

Samotná osoba svatého Valentýna je však opředena tajemstvím. Velmi často se hovoří o biskupu Valentýnovi, jenž žil ve třetím století a oddával vojáky proti vůli císaře, který se obával, že rodinné svazky ohrozí oddanost jeho vojáků, protože by chtěli raději zůstat doma se svými blízkými. Za tento prohřešek byl údajně biskup Valentýn popraven 14. února roku 269. Jiná teorie pojednává o mučedníkovi, který odmítl před císařem popřít Krista a přišel tak o hlavu. Oblíbený je také příběh, jak Valentýn pomáhal křesťanským vězňům k útěku nebo že zázračně uzdravil syna rétora Kratóna, za což byl obviněn z nekalých praktik a popraven.

Tradice valentýnských přání je velmi dlouhá a její původ není jasný. Biskup Valentýn údajně pozoroval oslavy Lupercalia a psal oslavujícím, aby nehřešili. Odtud možná pramení rozhodnutí papeže Gelacia pojmenovat svátek po Valentýnovi. Další legenda praví, že před svou popravou napsal milostný dopis dívce a poslal jí první valentýnku. Také se říká, že obdarovával mladé páry květinami z biskupských zahrad a tak vznikla tradice darování květin.

V současnosti už se asi nikdy nedozvíme, jak svátek svatého Valentýna skutečně vznikl. Podařilo se mu však založit úchvatnou tradici, jejíž popularita neustále stoupá a dnes se řadí k neoblíbenějším svátkům na světě.

Svatý Valentýn

Syvela modalové kalhotky

Ten pocit, kdy si obléknete kalhotky a přitom ani nevíte že je na sobě máte.

Zažijte to na vlastní kůži s kalhotkami české značky Syvela. 

 

  • Jsou ušity z MODALU - viskózové vlákno získané úpravou dubové celulózy.
  • Jsou lehké, pružné, ale zároveň odolné proti žmolkování  a v pračce se vám nesmrští.
  • Navíc s modalem šetříte planetu. Při jeho výrobě je použito méně vody než při zpracování bavlny

.7811 BTL

 

7812 BTL

 

7813 BTL

 

Pokud hledáte pohodlný a praktický materiál pro spodní prádlo na každodenní  nošenísportování nebo příjemný pobyt v práci, modal vás nikdy nezradí. 

×
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz Účetní program POHODA
Najdete nás i na MALL.CZ